Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Šipky mají nejdelší historii ze všech sportů. Je to kvůli tomu, že se vyvinuly z loveckého náčiní. Postupem času se lovecké nástroje přibližovaly šipce, kterou používáme dnes.

V Nové Červené Vodě (v Hospodě u Dobré Nálady) se začaly hrát šipky v roce 1999 . Nejdéle aktivním hráčem se stal Josef Novák, který tuto hru hraje po celou dobu, kdy se šipky v N. Červené Vodě hrají. Zakládající tým se jmenoval Hospoda U Dobré nálady, který tvořilo cca 10 hráčů. V roce 2008 se v Nové Červené Vodě se začaly hrát šipky již ve dvou družstvech, kdy jedno družstvo mělo cca 8 členů. V družstvu Hospoda u Dobré Nálady Nov. Červ. Voda se stal kapitánem Michal Modrovič. Druhé družstvo, jehož název je Sniper Nová červená Voda má na starosti Petra Petřeková. V roce 2010 bylo opět pouze jen jedno družstvo v Obci a to Sniper Nová červená Voda, který nyní tvoří 8 hráčů: Petra Petřeková, Miroslav Novák, Bedřich Petřech, Josef Novák, Roman Novák, Jan Novák, Alena Barabášová a Milan Curkán. V tomto složení se nám povedlo v roce 2011 uspořádat již 6.  ročník Červenovodského turnaje v šipkách, kterého se zúčastnilo 100 hráčů z celého Jesenicka, Olomouce a Krnova. A postupem času, se tento turnaj stal tradicí červenovodských šipek.  Posléze se u nás hrají šipky opět ve dvou týmech.
 Šipkový sport provozujeme každý pátek od 18:00 hod., kdy hrajeme ligové zápasy. Jsme zařazeni do 1. Ligy Jesenicka, kdy tuto ligu tvoří nyní 10 družstev ( z okolích vesnic na Jesenicku).
Aktivní hráči z našeho družstva se snaží jezdit i na větší turnaje, které se odehrávají např. v Olomouci, v Jaroměři, ale také ve Vidnavě, kde si jezdí zahrát i mistr Evropy Pavel Drtil. A to je na co koukat.